Dodatki paszowe Pasze i dodatki
Dodatki paszowe

ENERGIT

          ENERGIT dla gołębi polecany jest dla każdego hodowcy gołębi pocztowych w celu poprawy ich wydajności.

        Preparat ENERGIT dla gołębi zawiera w swoim składzie L-karnitynę, która przesyła wielołańcuchowe kwasy tłuszczowe z plazmy komórkowej do mitochondrii, czyli miejsca ich spalania. W ten sposób wspiera proces powstawania energii z tłuszczów. Składnik ten ma pozytywny wpływ na ogólny system energetyczny w organizmie, wzmacnia pracę serca oraz mózgu. L-karnityna chroni również ścianki komórki mięśniowej oraz pozytywnie wpływa na tkankę wątrobową. Składnik ten przyczynia się także do poprawy jakości włókien mięśniowych u gołębi, zwłaszcza tych pocztowych. Pozytywnie wpływa bowiem na podział nieztłuszczonych komórek mięśniowych. Odpowiednia dawka L-karnityny pomaga w budowie lepszych i silniejszych, a więc wydajniejszych mięśni u młodych gołębi. To w konsekwencji przyczynia się do osiągnięcia doskonałych wyników. Wystarczająca ilość L-karnityny w organizmie pomoże zapewnić dostateczny jej zapas podczas lotów oraz ograniczy stres związany z transportem.
       ENERGIT dla gołębi ma w składzie również wysokie stężenie glukozy oraz sorbitu, które są nieodzowne w początkowym etapie lotu. Produkt należy podawać podczas przygotowania gołębi w sezonie lotów oraz zaraz po zakończeniu lotów, wówczas pomaga w regeneracji oraz uzupełnieniu zapasów L-karnityny.

      Preparat ENERGIT dla gołębi w znacznym stopniu poprawia kondycję fizyczną oraz wydajność mięśni gołębi. Wzmacnia system odpornościowy organizmu oraz poprawia pracę mięśnia sercowego, łagodzi stres i napięcie psychiczne. Pozwala również skrócić czas odpoczynku po zawodach, transporcie lub treningu. Jest pomocny przy redukcji nadwagi poza sezonem, po chorobie czy zimie. Poprawia przyswajanie z pożywienia witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Wszystko to przyczynia się do wzrostu efektywności lotów gołębi pocztowych.

        Wyjątkowy zestaw substancji aktywnych występuje w formie, która zapewnia maksymalną skuteczność każdej z osobna. Specjalna technologia produkcji zapewnia wysoką skuteczność preparatu. Polega ona na otoczkowaniu substancji czynnych, dzięki czemu są chronione przed zniszczeniem w żołądku czy układzie trawiennym. Umożliwia to bezpieczny transport składników aktywnych wprost do organizmu.


Produkt może być stosowany równocześnie z jakimkolwiek innym wyrobem marki BENEFEED.


Skład preparatu ENERGIT gołąb:

 • L-karnityna

 • witaminy

 • glukoza, dekstroza, maltoza, trioza, cukry wyższe

 • wyciągi z ziół

 • substancje pochodzenia naturalnego

 • uzdatniona woda pitna


 • Dawkowanie:

  Preparat dodaje się do wody przeznaczonej do pojenia gołębi w proporcjach zależnych od okresu:
         Podczas przygotowania w sezonie lotów: w okresie ok.2 miesięcy przed pierwszym lotem należy podawać w proporcjach 2,5 ml na 1 litr wody, przez 3 dni w tygodniu. Miesiąc przed pierwszym wyścigiem natomiast stosować te proporcje codziennie.
         Podczas sezonu lotów: codziennie w proporcji 5 ml na 1 litr wody. Natomiast 3-5 dni przed planowanym wylotem w proporcji 10 ml na 1 litr wody, zależnie od długości wyścigu.


          Produkt ENERGIT gołąb należy przechowywać w suchym i ciemnym miejscu. Po otwarciu zalecane jest użycie preparatu. Osad mogący się pojawić nie stanowi wady, jest to wynik zastosowania składników naturalnych w preparacie.

  Preparat ENERGIT gołąb dostępny jest w opakowaniach o pojemności 500 ml lub 1000 ml.