Dodatki paszowe Pasze i dodatki
Dodatki paszowe

CHONDROXAN

 • CHONDROXAN dla gołębi
 • CHONDROXAN dla psów
 •        CHONDROXAN jest to preparat pomagający utrzymać zdrowe stawy oraz ośrodek ruchu.
        Preparat został wzbogacony w wyjątkowy zespół składników czynnych. Jest niezwykle pomocny w regeneracji chrząstek stawowych czy łagodzeniu bólów stawowych. Poza tym spowalnia proces dalszych uszkodzeń chrząstek stawowych oraz poprawia ruchliwość.

        W skład preparatu CHONDROXAN wchodzą substancje, które pozytywnie wpływają na pracę stawów.
        Glukozamina stanowi jeden z elementów, które wchodzą w skład chrząstki oraz mazi stawowej. Jest pomocna w budowaniu nowej chrząstki, ma działanie przeciwzapalne oraz zapobiega uszkodzeniom stawów.
        Chondroityna natomiast stanowi jeden z głównych składników chrząstki stawowej. Sprawia, że poprawiają się właściwości elastyczne oraz mechaniczne. Ma właściwości wiążące wodę, co pozwala wzmocnić oraz uelastycznić chrząstkę. Opóźnia poza tym proces dalszych uszkodzeń w chrząstkach.
        MSM jest składnikiem, który pomaga w likwidacji obrzęków oraz w odbudowie ścięgien, kości, chrząstek i mięśni. Poza tym działa przeciwzapalnie, uczestniczy w odżywianiu chrząstki stawowej.

        Płynna forma preparatu jest skuteczniejsza niż formy stałe czy proszkowe. Pozwala na szybsze przyswojenie oraz lepsze wykorzystanie substancji aktywnych. Skuteczność zapewnia poza tym wyjątkowa technologia produkcji. Dzięki ochronnej osłonie substancje aktywne są chronione przed degradacją w żołądku, aby dotrzeć do organizmu w fazie maksymalnej skuteczności.

        Preparat CHONDROXAN występuje w różnych pojemnościach. Powinien być przechowywany w suchym oraz ciemnym miejscu. Po otwarciu zalecane jest użycie produktu. Osad mogący się pojawić nie jest wadą, tylko możliwym wynikiem zastosowania substancji naturalnych.

  Preparat CHONDROXAN można podawać jednocześnie z każdym wyrobem BENEFEED.

  CHONDROXAN dla gołębi

       CHONDROXAN dla gołębi jest preparatem chroniącym przed uszkodzeniem oraz zmniejszającym zużycie stawów u gołębi pocztowych. Podczas maksymalnego wysiłku stawy u gołębi są mocno obciążone. To może prowadzić do spadku wydajności oraz obniżenia ich kondycji. Stosowanie preparatu zapobiega takim niepożądanym sytuacjom.

  Zestaw składników występujących w preparacie usprawnia pracę stawów. Glukozamina jako naturalny składnik mazi oraz chrząstki stawowej zapobiega uszkodzeniom stawów oraz ma działanie przeciwzapalne. Chondroityna natomiast opóźnia lub nawet hamuje proces dalszych uszkodzeń chrząstek stawowych. Poprawiają się dzięki niej właściwości elastyczne, a także mechaniczne. Zawartości MSM natomiast powoduje regenerację chrząstek, kości czy mięśni.

  Skład preparatu CHONDROXAN dla gołębi:

 • siarczan glukozaminy

 • siarczan chondroityny (z chrząstki rekina)

 • dimetylosulfon (MSM)

 • L-karnityna

 • sztuczny słodzik

 • substancje pochodzenia naturalnego oraz ekstrakty ziołowe

 • uzdatniona woda pitna


 • Dawkowanie:

       Preparat CHONDROXAN dla gołębi podaje się z reguły przez okres 3 miesięcy w proporcji 10 ml na 1 litr wody do pojenia gołębi. Zaleca się podawanie produktu 1-3 razy w roku w zależności od zapotrzebowania. Ze względu na gorzki posmak preparatu dawkę dzienną można podzielić na 2-3 aplikacje.


  CHONDROXAN gołąb dostępny jest w opakowaniu o pojemności 500 ml.


  CHONDROXAN dla psów

       CHONDROXAN dla psów jest to preparat, który chroni stawy przed uszkodzeniami, a także pozwala na ich dłuższe utrzymanie w sprawności. Preparat stosuje się zazwyczaj u psów obciążonych fizycznie, jak np. psy wyścigowe czy zaprzęgowe. A także u starszych psów oraz u dużych ras, gdzie ciężar ciała psa znacząco obciąża stawy. To z kolei może prowadzić do krótszego życia u tych zwierząt. Zbyt duże obciążenie dla stawów nie tylko fizyczne, ale również wynikające z nadmiernego ciężaru ciała może doprowadzić do obniżenia kondycji czy spadku wydajności psów. Można temu zapobiec poprzez wcześniejsze odżywienie stawów. Prawidłowo stosowany preparat może skutecznie przeciwdziałać takim niepożądanych sytuacjom.

       Glukozamina zawarta w preparacie CHONDROXAN dla psów pomaga chronić stawy przed uszkodzeniami oraz aktywuje powstanie nowych chrząstek. Chondroityna dzięki zdolnościom wiązania ze sobą wody pozwala utrzymać mocne oraz elastyczne chrząstki. Pomaga również spowolnić proces dalszych uszkodzeń w chrząstkach. MSM natomiast działa przeciwzapalnie oraz pomaga regenerować oraz odżywić chrząstkę stawową.

  Skład preparatu CHONDROXAN pies:

 • siarczan glukozaminy

 • siarczan chondroityny (z chrząstki rekina)

 • dimetylosulfon (MSM)

 • L-karnityna

 • sztuczny słodzik

 • substancje pochodzenia naturalnego oraz ekstrakty ziołowe

 • uzdatniona woda pitna

 • Dawkowanie:

       Preparat CHONDROXAN pies zaleca się podawać do wody przeznaczonej do pojenia lub na stały element żywieniowy w proporcji 0,5 ml na 1 kg masy ciała. W początkowych 6 dniach należy podawać podwójną dawkę, a następnie obniżyć ją do zalecanej. Zazwyczaj podaje się przez okres 3 miesięcy, w zależności od potrzeb 1-3 razy w roku. Ze względu na gorzki smak preparatu dawkę dzienną można podzielić na 2-3 aplikacje.

  Preparat CHONDROXAN pies występuje w dwóch pojemnościach: 500 ml oraz 1000 ml.