Dodatki paszowe Pasze i dodatki
Dodatki paszowe

ELEKTROLYT

 • ELEKTROLYT dla gołębi
 • ELEKTROLYT dla psów
 •         ELEKTROLYT stosuje się w celu uzyskania szybkiej regeneracji sił oraz zapobiegania odwodnieniu. Stosowany jest zazwyczaj w hodowlach zwierząt wykorzystywanych do wyścigów. Używanie preparatu jest pomocne w hodowlach gołębi czy psów wyścigowych.

          Preparat ELEKTROLYT zawiera precyzyjnie wyliczony stosunek substancji czynnych, co jest pomocne w regeneracji sił po wysiłku. Produkt umożliwia skuteczne oraz szybkie przyswojenie kationów, anionów czy węglowodanów. Ma w swoim składzie elektrolity, a po obciążeniu dodatkowo chroni przed ich utratą z organizmu. Preparat ELEKTROLYT powoduje wzrost wydajności organizmu poprzez przekaz ładunków elektrycznych w mięśniach oraz rozłożenie płynów w organizmie. ELEKTROLYT zapobiega odwodnieniu organizmu, a podczas choroby wyrównuje ilość składników mineralnych.

          W preparacie ELEKTROLYT zastosowana została specjalna technologia produkcji, polegająca na otoczkowaniu składników aktywnych. Powoduje to, że substancje aktywne są chronione przed zniszczeniem w żołądku lub układzie trawiennym. Otoczka osłaniająca te składniki jest rozpuszczana powoli, aby dotrzeć do organizmu i zapewnić maksymalną skuteczność działania wewnątrz.


        Preparat ELEKTROLYT dostępny jest w dwóch pojemnościach. Zamknięty produkt należy przechowywać w suchym oraz ciemnym miejscu. Preparat niezbyt dobrze znosi długotrwałe przechowywanie, dlatego po otwarciu zaleca się stopniowe użycie. Osad mogący pojawić się na dnie jest wynikiem zawartości substancji naturalnych i nie wpływa na jakość preparatu.

  Preparat ELEKTROLYT może być podawany jednocześnie z jakimkolwiek innym wyrobem BENEFEED.

  ELEKTROLYT dla gołębi

       ELEKTROLYT dla gołębi polecany jest dla hodowców gołębi biorących udział w wyścigach oraz poddanych nadmiernemu obciążeniu.

       ELEKTROLYT dla gołębi pozwala dostarczyć odpowiednią ilość składników mineralnych do organizmu. Pomaga również w szybkiej regeneracji organizmu, dlatego powinien być podawany natychmiast po zakończonych lotach. Razem z preparatem ELEKTROLYT zaleca się stosować AMIVIT, który dostarcza niezbędnych witamin oraz aminokwasów tak potrzebnych po zakończeniu lotów. Wówczas to organizm jest wyczerpany, a jego odporność w znacznym stopniu obniżona.

       Samodzielnie stosowany ELEKTROLYT nie ma zdolności odnowy składników mineralnych, gdyż ma za zadanie dostarczyć je szybko już na etapie początkowym. Dlatego też dodatkowo należy systematycznie podawać preparat OPTIMIN, który pozwala uzupełnić składniki mineralne do optymalnego poziomu.

       Preparat ELEKTROLYT dla gołębi zawiera dokładnie wyliczony i wypróbowany stosunek substancji czynnych, co pozwala na szybką i skuteczną regenerację po zakończeniu wyścigu. Preparat sprawia, że okres zmęczenia mięśni skraca się, dzięki sprawnemu wyrównaniu płynów w komórkach. Preparat zawiera elektrolity oraz pozwala w skuteczne przyswojenie kationów, anionów oraz węglowodanów. Podnosi zatem wydajność organizmu, a także zapobiega odwodnieniu.

       Preparat ELEKTROLYT dla gołębi poleca się stosować w trakcie biegunek, infekcji chorobowych, obciążeniu organizmu, zmęczeniu mięśni, a także w stanach ryzyka przegrzania organizmu np. podczas upału.

  Skład preparatu ELEKTROLYT dla gołębi:

 • witaminy

 • składniki mineralne

 • składniki pochodzenia naturalnego oraz wyciągi z ziół

 • uzdatniona woda pitna

 • Dawkowanie:

       Preparat należy podawać w proporcji 10 ml na 1 litr wody do pojenia gołębi. Zaleca się podawanie ELEKTROLYTU dla gołębi dzień przed wylotem oraz dwa dni po przylocie. Poza tym stosuje się w upalne dni, podczas występowania biegunki, gorączki czy innych chorób.


  ELEKTROLYT dla gołębi dostępny jest w opakowaniach o pojemności 500 ml oraz 1000 ml.
  ELEKTROLYT dla psów

       ELEKTROLYT dla psów stosowany jest u zwierząt, które są poddane nadmiernemu wysiłkowi fizycznemu. Preparat polecany jest hodowcom psów wyścigowych czy zaprzęgowych.

       ELEKTROLYT dla psów posiada dokładnie wyliczony stosunek składników aktywnych, co pozwala na skuteczną regenerację organizmu po obciążeniu fizycznym czy w sytuacjach stresowych. Preparat podaje się po wyczerpującym wyścigu, operacji czy wystawie oraz w przypadkach z ryzykiem przegrzania organizmu.

       Preparat posiada w składzie elektrolity oraz zapobiega ich utracie z organizmu podczas obciążenia. Ułatwia również szybkie przyswajanie kationów, anionów oraz węglowodanów. Zwiększa wydajność organizmu oraz zapobiega odwodnieniu np. podczas upałów. Uzupełnia również poziom składników mineralnych, co jest istotne podczas choroby czy przewlekłych biegunek, kiedy organizm narażony jest na odwodnienie. W takich wypadkach wraz z utratą płynów, następuje spadek poziomu istotnych dla organizmu elektrolitów. Preparat pomaga w szybkiej regeneracji organizmu oraz skutecznym powrocie do zdrowia.

  Preparat ELEKTROLYT dla psów dostępny jest w dwóch pojemnościach: 500 ml oraz 1000 ml.

  Skład preparatu ELEKTROLYT dla psów:

 • witaminy

 • substancje mineralne

 • składniki naturalne oraz wyciągi ziołowe

 • uzdatniona woda pitna

 • Dawkowanie:

       Preparat podaje się do wody przeznaczonej do pojenia czy też do stałego składnika dawki żywieniowej psa dzień przed wzmożonym wysiłkiem lub stresem, w dniu wysiłku oraz cały rok min.2 razy w tygodniu, aby zapobiec odwodnieniu organizmu.


  ELEKTROLYT dla psów dostępny jest w opakowaniach o pojemności 500 ml oraz 1000 ml.